Hakkımda

Ölüdeniz Babadağ(2000mt.)-Yamaç Parasütü

2012 yılında Kocaeli Üniversitesi Matematik Bölümü’nde lisans eğitiminin ardından 2018 yılında Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans eğitimimi tamamladım.

4 yıl kadar Kumsaati firmasında, kurumsal firmalara web uygulamaları geliştirerek yazılım geliştirici olarak görev aldım.
Bu süre boyunca C#, ASP.NET, SQL Server (T-SQL), LINQ, JavaScript, AJAX, CSS programlama dili teknolojileri ile web uygulamaları, CRM, B2B yazılımlar, SOAP ve REST API servisleri geliştirdim.

Hobi olarak RaspberryPi ve benzeri geliştirme kartları ile nesnelerin interneti (IoT) uygulamaları geliştiriyorum. Nöbetçi Eczane Chatbot’u gibi NodeJS ile Facebook Messenger chatbot uygulamaları geliştirdim.

Yüksek lisans eğitimimle birlikte son 4 yıldır yapay zekanın alt alanı olan makine öğrenmesinde derin öğrenme (deep learning) algoritmaları ile uzaktan algılanmış hiperspektral görüntülerin sınıflandırması, nesne sınıflandırma ve nesne takibi gibi görüntü işleme ve bilgisayarlı görü problemleri üzerinde çalışmalar yaptım ve çalışmalarıma devam ediyorum.

Yapay zeka çalışmalarımın tamamını Python dili ile geliştiriyorum. Derin öğrenme çerçevesi (deep learning framework) olarak Keras ve Caffe kullanıyorum.

Coursera online eğitim platformu üzerinden deeplearning.ai derin öğrenme derslerinin tamamını bitirdim.

Şu anda Kodiks Bilişim‘in ArGe ekibinde, ses işleme ve görüntü işleme yaparak medya takip merkezi için ürünler geliştirmeye devam ediyorum.

Ülkemizde yapay zeka ve derin öğrenme alanında farkındalık yaratmak, daha bir çok disiplinden daha fazla kişinin birlikte çalışmalar yapmasını sağlamak ve bu alanda Türkçe içerik üreterek fayda sağlayıcı gönüllü faliyetlerde bulunuyorum.

Röportajlarım

bilisimhareketi.com ile deep learning üzerine – 29 Aralık 2017

calismamasam.com ile kişisel ve çalışma ekipmanları üzerine – 31 Ocak 2018


E-posta adresim ve sosyal medya hesaplarımdan her zaman iletşim kurabilirsiniz.